5 עצות להחזרת העציץ שלכם לחיים!

קודם כל, זה קורה לכולם...

כן, גם למגדלים הטובים ביותר.
הצמח הוא דבר חי, או לפחות לא דומם, ולכן כשהוא מגיע אלינו הוא הביתה הוא מרגיש בשינוי. שינוי כזה עלול להביא איתו טראומה לצמח. טראומה שלפעמים קשה לו להתאושש ממנה בכוחות עצמו. לכן ריכזנו כאן 5 עצות שימושיות לשיקום והחייאה של צמחים שאתם מגדלים בבית.

סחלבים, צחיפור גן עדן ושאר צמחים טרופיים מבוקשים מאוד בארץ. המון אנשים רואים את הצמחים האלו יפים כל כך במשתלה או חנויות פרחים וממהרים להביא אותם הביתה.  
בבית… קצת יותר קשה לטפח אותם ולהשאיר אותם יפים לאורך זמן. עד עכשיו….
המשיכו לקרוא.

לגדל צמחים בבית כמו בטבע תאורה לצמחים

למה דווקא עכשיו להציל את הצמחים שלכם?

כמה סיבות…
קודם כל – סדרת מוצרי וקה סאן חוגגת 4 שנים מאז שיצאה לשוק!  מזל טוב!
וכמו שאפשר לקרוא במאמר על גרין אוקסיג'ן (החברה שפיתחה את וקה סאן), המתנה הכי טובה שאנחנו יכולים לקבל ליום ההולדת היא שבכל בית יהיו צמחים ועציצים ירוקים ובריאים!
לכן יצאנו בחודש מיוחד שכולו הטבות – לכם ולצמחים! חשוב לנו שתדעו לפני כולם ותנצלו את ההטבות – עקבו אחר עמוד הפייסבוק של וקה סאן ממש כאן כדי לקבל את כל העדכונים והמבצעים המיוחדים. כמובן עם עוד עצות, טיפים ומידע מצמיח.

בנוסף, העונה החמה מתחילה…. והצמחים שלנו אמנם אוהבים שמש – מאוד, אבל השמש הישראלית בקיץ היא קשוחה והיא עלולה גם להזיק. ולכן חשוב שנדע לגדל צמחים גם בתוך הבית, המשרד או כל חלל סגור.    מוכנים? עוברים לעצות!

הצמח זקוק לאור ספציפי עבורו כדי להשתקם
נורת גידול צמחים

5 עצות שיעזרו לכם להחיות מחדש את הצמחים שלכם!

 1. אנחנו לא יודעים מה אנחנו לא יודעים 
  הכנסתם צמח חדש הביתה?  הכירו אותו! כדי לדעת לטפל בצמח כמו שהוא באמת רוצה עלינו להכיר אותו. מאיפה הוא מגיע(כלומר מאיזה מדינות) מהו האקלים אליו הוא רגיל, בן כמה הוא, האם השורשים זקוקים הרבה מקום באדמה, האם הוא מסתדר עם צמחים נוספים ועוד. כל פרט שתדעו יעזור לכם ולצמח להתגבר על הטראומה והשינוי ולחזור לפרוח ולהתפתח. פשוט ניגשים למקום בו רכשתם אותו, עדיף עם תמונה עדכנית, ולהתחיל לשאול. בדרך כלל…ישמחו לעזור לכם להציל צמח!
 2.  תשטפו כלים
  לרוב העציצים יש מעין צלחת מתחתם. צלחת שאוגרת את המים שיוצאים מהעציץ כאשר אנחנו משקים. המים הראשונים לצאת מהאדמה של הצמח שלכם הם מים רוויים במלחים. כשהמים נאגרים בצלחת הזו, נוצרת מעין שלולית מי מלח שהצמח שלכם חי בה. מומלץ לרוקן ולשטוף את הצלחת הזו לאחר כל השקיה – לפחות. ולתת לצמח להנות רק ממים טריים וללא כל המלחים.
 3. כשצריך לחתוך – חותכים! 
  לפעמים אנחנו רוצים כל כך להאמין שהצמח עוד יחזור לפרוח עד שזה משבש לנו את ההגיון – זה קורה לכולם…
  אנחנו נתקלים בעלים או ענפים יבשים, חסרי כל חיים ולעיתי אף חולים ומסרבים להוריד אותם.
  אז לחתוך! 
  נכון שזה קשה אבל זה רק לטובת הצמח שלכם. יש יותר סיכוי שהרקבון או היובש יתפשטו על כל הצמח מאשר אותו עלה יחזור לחיים. קחו מספריים ומעט אומץ לב וחיתכו. עלים חדשים עוד יפרחו כאן!
 4. לאהוב תמיד – אבל לא יותר מדי…
  זה חשוב לדאוג לצמח שלכם, לוודא שהאדמה לחה מספיק, שלא מתפתחות מחלות על הצמח, דישון טוב, ושהוא שמח באופן כללי. אך חשוב לזכור שגם השקיית יתר היא אסון מבחינת הצמח. 
  תבינו, בטבע הצמח מקבל כל מה שהוא צריך, הטבע יודע לדאוג לו בדיוק במינונים שהצמח צריך. ברגע שהכנסנו אותו הביתה אנחנו הופכים לאחראיים הבלעדיים. אז משקים רק(!!) בכמות שהצמח צריך. (חשוב להשקות עד שלפחות 25% מהמים חלחלו החוצה) הטבע גם דואג לצמח לדשן במידה – עשו זאת גם אתם. 
 5. תנו לשמש לעלות!
  אם לצמח שלכם אין גישה לאור שמש ישיר ואמיתי כלל הוא לא יצליח להשתקם! תוכלו לקרוא על זה יותר ממש כאן .
  אין ברירה, השמש היא חלק חשוב בטבע של הצמחים ואסור לנו לגזול אותה מהם. לא נוכל לשים את כל הצמחים שלנו על יד החלון, וגם בחלון לעיתים אין מספיק שעות אור כדי שהצמחים יפרחו ויצמחו. ועדיין, כל התירוצים האלו לא יעזרו לצמח לצמוח. אז הזמינו לצמח שלכם וקה סאן! תאורה חכמה וחסכונית לגידול צמחים! תוכלו לקרוא יותר על סדרת מוצרי וקה סאן ממש כאן למטה, או לעבור לחנות ולהנות ממבצעי יום ההולדת של וקה סאן!
  בכל מקרה, אסור לנו לוותר על לפחות 12 שעות אור שמש ביום. (וקה סאן פותחה כך שתעניק לצמח בדיוק את הקרינה שהוא צריך מהשמש ובכל זאת לא תחמם או תצרוך הרבה חשמל)
לסיכום, 
המשיכו לדאוג לצמחים שלכם כמו שאתם עושים. אבל השתדלו לדעת יותר על הצרכים שלהם, לשמור על ההגיינה והסביבה שלהם וכמובן, לאור בריא שיחזק ויצמיח אותם מחדש!

 

סדרת וקה סאן חוגגת 4 שנים על המדפים ואתם נהנים ממבצעים! עברו לחנות עכשיו כדי להנות ממבצעי יום-הולדת מטריפים. 

הנה חלק מהיתרונות הבולטים של סדרת וקה סאן:

אחרי שחפרנו, בואו נתחיל לגדל!

ערכנו רשימה קצרה למגדל המתחיל. היא נכונה (כמעט) לכל צמח מרפא ותבלין.

זרעים כמובן

זרעים תוכלו להשיג בכל משתלה/חנות פרחים באזור מגוריכם

עציץ ואדמה בריאה

תוכלו לברר ולרכוש את סוג האדמה המתאים במשתלה הקרובה

תאורה לצמחים וקה סאן!

כנסו לרכוש לכם כבר היום את אחד ממוצרי הסדרה!

הדרכה קצרה על המנורה

תקבלו אותה מאיתנו בחינם מיד עם הרכישה או מתי שתצטרכו, גם על הצמח הספציפי שלכם!

השקייה

גם על זה תוכלו להתייעץ איתנו או עם כל גנן מתחיל... בדרך כלל, אין דרישות מיוחדות מדי.

הזנה מתאימה (דישון)

תקבלו מאיתנו תמיכה מלאה לא רק למנורה אלא לכל שלב בגידול

בהצלחה!
ו…גדלו באחריות ותהנו מהתוצאות!  

צוות  green oxygen