בעזרת הטכנולוגיה: לגדל בבית כל צמח שתרצו (כמעט)

מנורת גדילה

אפשר לגדל צמחים בבית גם ללא מרפסת או גינה

התענוג שעד לא מזמן היה שמור רק לבעלי חלקות, גינות או מרפסות גדולות, היום כבר זמין לכל בית או משרד בישראל!

מה צריך צמח כדי לצמוח מצוין כל השנה?

אפשר כמובן לפרק את זה להמון דרישות קטנות שיש לכל צמח כדי לצמוח ולהוציא את הטוב ביותר שלו, אנחנו נתמקד כאן בדרישות הבסיסיות ביותר. ובעיקר ננסה לעשות את זה בשפה שלכם ולא של אנשי המקצוע.

מים – כל סוג צמח צריך כמות מסויימת ובתדירות שונה. מומלץ כמובן להתייעץ עם איש מקצוע לפני שמתחילים בהשקיה.

אור – אולי המרכיב העיקרי בגידול צמחים, ונרחיב עליו בהמשך.

אדמה – פרט קטן אבל חשוב, שווה את ההשקעה מאחר והיא חד פעמית.

דשן – טוב בעניין הזה בהחלט צריך להתייעץ עם גורם מקצועי מאחר ודישון לא נכון עושה יותר נזק מתועלת. חלק גדול מהצמחים יכול להסתדר גם בלי דשן, אבל בצורה מבוקרת זה אכן משפר תוצאה.

כאמור, אפשר לפרק יותר אבל אלו הם הצרכים הבסיסיים. את רובם תוכלו להשיג במשתלות וחנויות מתאימות. תוכלו כמובן גם לשאול שם לגבי צמחים בסיסיים. הנקודה הקריטית ביותר בתוך הבית היא האור. ועל כך נרחיב.

איך מכניסים את אור השמש הביתה?

על תהליך הפוטוסינתיזה רובנו שמענו בבית הספר או פה ושם בתשחצים. כדי שהתהליך הזה יתבצע הצמח זקוק לאור השמש, מאחר ובאור השמש יש את הקרינה הנדרשת עבורו.

100-150 מיקרו איינשטיין למטר רבוע לשניה זוהי מידת הקרינה המינימלית שהצמח צריך כדי להתפתח. בנוסף, הצמחים לא יכולים להנות ולהתפתח מכל סוג של אור, אלא רק מגלי אור באורך של 400-750 ננומטר.

עכשיו בעברית…

התאורה שיש לנו בבית לא מנורת גדילהמספקת את הקרינה והאור אותה צריך הצמח, לעומת זאת השמש מייצרת עבור הצמח את אור והקרינה להם הוא זקוק אפילו ביום מעונן!

מכייוון שלרובנו אין אפשרות להכניס את השמש לכל פינה בבית, קיימות נורות שפותחו במיוחד כדי לעשות את העבודה של השמש עבור הצמחים. הפיתוחים האלו, מבורכים ככל שיהיו, הביאו איתם גם כמה 'צרות' נוספות כמו: צריכת חשמל מופרזת, חום, תאורה לא נעימה בבית ומכשירים גדולים מידי.

ואז הומצאה ווקה סאן ( WEKAH SUN )

וקה סאן היא מנורה מעוצבת ומקצועית לגידול עציצים בכל מקום.

הנורות שלה מכילות בדיוק את כמות האור והקרינה שהצמח צריך מבלי לפלוט חום או תאורה מיותרים לשאר הבית. ובזכות טכנולוגיית ה-לד ( LED ) היא גם אינה צורכת חשמל יותר מנורה פשוטה. במילים אחרות היא אינה מורגשת בבית בשום צורה, אפילו לא בחשבון החשמל.

מאחר ולא כל הצמחים זקוקים לאותה כמות אור ולמשך אותו הזמן, מנורת וקה סאן מגיעה עם 'מוח' משוכלל שאותו אפשר לתכנת לשעות וימים מסויימים, ובזה תמה ההתעסקות שלכם בעניין.
הצמחים שלכם כבר יודו לכם ביופי ובקטיף שתעשו.

הטכנולוגיה לא עוצרת כאן….

למנורה הוספנו חיישן שנקרא חיישן פוטואלקטרי, תפקידו הוא לזהות מתי לצמח יש קרינה ואור מבחוץ המספיקים לו להמשך התפתחות ומכבה אוטומטית את הנורה עד הפעם הבאה שהצמח יזדקק לה שוב. כך המנורה נשארת חסכונית ואפקטיבית ומונעת מהצמח לקבל יותר מידי אור וקרינה. כמו שאמרנו, מינימום התעסקות.

בנוסף, המנורה היא בעלת צוואר גמיש ומוט טלסקופי שמאפשרים לה ללוות כל צמח בכל גיל.

איך משיגים מנורת וקה סאן?

אז אם אתם אוהבים צמחים, מצאתם את המתנה המושלמת עבורם ועבור עצמכם!
את מנורת ווקה סאן תוכלו לרכוש כאן באתר. המנורה מגיעה עם אחריות ועם כל הציוד שהזכרנו כאן ואף יותר.
וכמובן, תוכלו לקבל איתה הדרכה מקצועית שלא תשאיר אתכם, ואת הצמחים שלכם, לבד.
מעדיפים לקבל פרטים בטלפון?  אפשר להשאיר את המספר שלכם כאן
תוכלו לקרוא יותר לעומק על המוח שמאחורי וקה סאן ממש כאן
כל מה שנשאר זה להנות מהיופי של הצמח ולהתכונן לקטיף.